Vabastus - 30. juuni

Paulus hüüdis aga valju häälega: "Ära tee enesele kurja, sest me kõik oleme siin!"

Apostlite teod 16:28

Paulus ja Siilas on läbi pekstud ja vangi pandud noore orjatari vabastamise pärast inimeste käest, kes kasutasid ära tema selgeltnägija võimeid. Keskööl olid nad palvetamas ja laulmas Jumalale, kui maavärin avas vanglauksed ja päästis valla kõik vangide ahelad. Vangivalvur ärkas. Teades, et põgeneda laskmise eest ootas teda surmanuhtlus, kavatses ta endalt ise elu võtta. Kuid Paulus hüüdis valju häälega kinnitamaks talle, et keegi polnud põgenenud.

Pauluse vaimusuurus ärgitas vangivalvurit pärima evangeeliumi kohta ja ta pöördus, pesi nende haavad ja toitis neid.

Mind vaimulikuks teenimiseks ette valmistava komitee esimees oli minu ordineerimise vastu, sest ma olin gei. Aastaid hiljem, külastades kirikut, kus ma teenisin ordineerimata ametis, päris ta rohkem evangeeliumi kohta, mida me kuulutame. Tema poeg oli kapist välja tulnud. Järgnenud vestluses kutsusin ma teda teenima oma organisatsiooni juhatuses.

Meie vabastus pole täielik, kuni me pole vabastanud neid, kes meid vangistavad. Palve ja laulu kaudu annab Jumal meile armu osutuda vabastajaiks isegi meie vangivõtjatele ja kuulutada spirituaalsuse ja seksuaalsuse ühtsuse evangeeliumi.

Halastuse Jumal, me palume mitte oma vangistajate kahjustamise, vaid vabastamise pärast. Anna meile armu olla armulised.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994