Vabastus - 28. juuni

"Hoosanna! Õnnistatud olgu see, kes tuleb Issanda nimel!

Markuse 11:9

Kui uhke päev! Siiski ka alanduse päev, sest Jeesus ratsutas Jeruusalemma eesli seljas ja teda tervitasid tavalised inimesed, mitte kohalikud ametnikud ja aukandjad. Kuid see oli aja täis saamise hetk (kairos), vaimne pöördepunkt. Ja see oli võrratu, kuidas Jeesus ütles usulistele fundamentalistidele, kes pidutsejate peale pahandasid: „Ma ütlen teile, kui need vaikiksid, peaksid kivid hakkama kisendama!" (Lk 19:40).

Õnnistatud olgu see, kes tuleb Issanda nimel! Niimoodi kiitsin ma Jumalat oma esimese kohtumise eest kristliku geivaimuliku Bill Johnsoniga. Niimoodi kiitsin ma Jumalat oma esimese kohtumise eest lesbide ja geide kristliku kirikuga, milleks oli Universal Fellowship of Metropolitan Community Churches. Niimoodi kiitsin ma Jumalat oma esimese kristlasest boyfirendi Stan Schoberti eest. Kui ma poleks hõisanud rõõmust, oleks kiriku müürid hakanud karjuma!

Usulised organisatsioonid saavadki sellepärast suurema aplausi ja kõlavamaid hõikeid lesbide ja geide pride-paraadidel, et sillutis nende jalge all ei hakkaks röökima!

Hoosanna! Õnnistatud olgu kõik need, kes esindavad sind, Jumal!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994