Vabastus - 27. juuni

Õhtul jääb nutt varaks,
kuid hommikul on hõiskamine.

Sina muutsid mu kaebuse
mulle ringtantsuks.

Psalm 30:6,12

Kui ma esimest korda kaalutlesin oma seksuaalsuse aktsepteerimist, olin ärevuses hilja õhtuni ning mõtlesin selle mõjust minu hingele. Järgmisel hommikul tundsin end kindlamana oma vabaduses.

Kui hakkasin otsima kedagi, kes mind armastaks, veetsin palju õhtuid otsides, lootes ja meelt heites. Kuid igal hommikul olin ma kindel, et kusagil on keegi minu jaoks.

Kui ma kirja teel tulin oma perele kapist välja, helistasid nad ja ma kuulsin ema nutmas ning tundsin südamevalu. Järgmisel hommikul olin ma rahul oma otsusega.

Kui ma seminaris suurelt kapist välja tulin, korraldades Troy Perry kõnelema, magasin ma öö enne seda lootepoosis füüsilisest ängist. Hommikul ärkasin ma uuesti sündinuna.

Kui ma teada sain, et seminaris sõbrad lohutasid mu toakaaslast selle pärast, et ta oli pandud geiga ühte tuppa, tundsin end hüljatuna. Öö jagu und värskendas mind panema teisi üliõpilasi tundma end minuga mugavamalt.

Uni on alahinnatud Jumala and ja alavääristatud vaimuliku tervenemise allikas. Uni annab ruumi asjade läbi mõtlemiseks, muutes pisrad rõõmuks ja kaebuse ringtantsuks.

Ole kiidetud une ja uuestisünni õnnistuse eest!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994