Vabastus - 24. juuni

"Inimesepoeg, kas need luud peaksid saama elavaks?"

Hesekiel 37:3

Geist koguduse töötegija pani teadetetahvlile kuulutuse, millelt võis lugeda: „Igaüks, kes ei usu surnute ülestõusmisse, peaks olema siin tööpäeva lõpus.“ See on tõsi, sageli me muutume elavaks, jättes seljataha oma tööväsimuse.

Mu vend ei suutnud uskuda, et ma valisin kirikutöö oma elukutseks. „Ma ei kujuta ette igavamat tegevust!“ ütles ta, mõeldes kõigile üksluisetele jumalateenistustele, mida ta oli talunud. See on tõsi, pühapäevane lõunasöök on porgand ridva otsas paljudele jumalateenistusel käijatele.

Hesekiel tegeles väsimuse ja igavuse küsimusega. Nägemuses viis Jumal prohveti orgu, mis olin täis kuivanud luid ja küsis: "Inimesepoeg, kas need luud peaksid saama elavaks?" Siis käskis Jumal tal kuulutada prohvetlikult neile kuivanud luudele, et Jumal toob nad välja nende haudadest. Jumal ütles: „Ma annan teie sisse vaimu, ja te saate elavaks“ (37:14).

Kapp oli ja on surm elusana. Need, kes on sellest üles äratatud, teavad, et uus elu on võimalik. See peaks innustama meid uuesti kapist välja tulema – välja vanadest mustritest, mis teevad töö või jumalateenistuse igavaks.

Püha, Sina oled minu sisse pannud oma Vaimu. Innusta mind elama!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994