Vabastus - 15. juuni

Tõesti, rõhumine teeb targa rumalaks ja pistis rikub südant.

Koguja 7:7

Santa Monica geirannas oli ühel suvel meestel moeks meres oma ujumispüksid jalast võtta ja ujumise ajal neid kaelas kanda. Pidades seda lubatuks, nautisin ma seda meelelist vabadust. Aga kui ma veest välja tulin, arreteerisid mind Los Angelese õelad politseinikud.

Samal hommikul oli mind määratud ülemaalise kiriku homoseksuaalsuse töörühma. Märgates minu aadressis Yale Ülikooli usuteaduskonda, kasutas politsei võimalust kimbutada usuteaduse üliõpilast. Ja kuigi mind arreteeriti heas seltskonnas – koos Opera Newsi ajakirjanikuga – olin ma muserdatud kogu sellest alandusest.

Olles andnud seletused ja sõrmejäljed vaid supelpükse kandes, lugesin oma piiblit, oodates isa minu eest kautsjonit maksma. Pauluse kirjad vanglast ei teinud mu enesetunnet põrmugi paremaks.

Teine mees oli linnas asju ajamas ja ei tundnud kedagi, seepärast küsis ta, kas ma saaks teda aidata. Mina tahtsin ainult ennast päästa. Olin rabatud oma kaastunde puudumisest. Ma olin juba küllalt häbistatud ilma selletagi, et siduda oma isa tolle tuntud geimehega. Ma nõustusin vastumeelselt.

Minu rumalus ei olnud oma ihu paljastamine, vaid püüd üksnes oma nahka päästa. Ellujäämine oli pistis, mis rikkus mu kaastunde.

Vabasta meid astumast teiste peale, kui me tõttame vabadusse.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994