Kogukond - 30. mai

Ja kui vaim Jumalalt oli Sauli peal, võttis Taavet kandle ja mängis oma käega; siis Saul sai hingata ja temal oli parem olla ning kuri vaim lahkus ta pealt.

1. Saamueli raamat 16:23

Ma olen alati Saulile kaasa tundnud. Pühakiri ütleb, et temalt võeti ära Jumala vaim ja talle anti kuri vaim. Mis siis, kui see juhtuks minuga? Mis siis, kui Jumal võtaks minult ära Vaimu, sest nagu Saul, pole ma suutnud olla selline juht, nagu Jumal tahab?

Mõnes hilisemas kirjakohas Taavetist ja Joonatanist tundub, et Saul käitub Taavetiga nagu armukade ja ärapõlatud kallim. Ning kindlasti kadestab Saul Taavetit, kelle peal puhkab nüüd Jumala vaim, ja tunneb, et on ilma jäänud lohutusest, mida pakkus Taaveti muusika, kui kuri vaim tuli tema peale. Mis oli „kuri“ vaim? Depressioon? Vaimuhaigus? Tõbi? Vanuseprobleemid? Seniilsus? Või oli see vastamata armastus?

Meie kogukonnas on palju inimesi, kes nagu Saul kannatavad taolistel põhjustel. Me ei või neid hüljata. Nagu Taavet oma muusikaga, võime ka meie leida teid nende üksilduse ja ahastuse leevendamiseks. Kui ma oleks nagu Saul, tahaks ma, et ruske kaunis noor mees nagu Taavet mängiks mulle oma kannelt.

Õnnista kõiki, kes kannatavad ahastuses, nendega, kes pakuvad lohutust, Sauli ja Taaveti Jumal.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994