Kogukond - 24. mai

Aga sõgedad ja kasvatamatud arutlemised lükka tagasi, teades, et need tekitavad tülisid.

2. Timoteose kiri 2:23

Esialgne ootuse vaim, mis täitis algkirikut, hakkas hajuma. Aegade lõpp, mida tähistas Jeesuse oodatud taastulemine, ei paistnud enam kohe saabuvat. Kogudused pöördusid hilisemates epistlites praktiliste kogukonna murede juurde, antud juhul lõputute vastuolude probleemi juurde.

Tänapäeva versioon sellest kogenud misjonäri – ilmselt Pauluse – nõuandest noorele Timoteosele oleks: vali oma lahinguid. Igas võitluses loeb strateegia sama palju, kui kirg. Ülemaalise kiriku homoseksuaalsuse töögrupis, milles ma osalesin, oli liikmetel palju lahkarvamusi lõppdokumendi välja töötamisel. Me vihjasime väikestele lahkarvamustele öeldes: „Selle pärast ma ei sure ära“.

Meil on vaja sedalaadi paindlikkust, sest mitte kõik pole väärt, et selle eest surra ega isegi mitte kära tõsta. Paljudel meist on eriline kontrollivajadus, sest me tunneme, et nii palju, mis meiega toimub, on meie kontrolli alt väljunud. Vahel tuleb meil endale meelde tuletada vajadust „maha rahuneda“ ja Jumala kosmilist protsessi usaldada.

Jumal, nii palju asju on mulle tähtsad. Aita mul eristada, millised asjad on elutähtsad.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994