Kogukond - 22. mai

Aga see on nii: kes kasinasti külvab, see ka lõikab kasinasti, ja kes rohkesti külvab, see ka lõikab rohkesti. Igaüks andku nii, nagu ta süda on lubanud, mitte nördinult või sunnitult, sest Jumal armastab rõõmsat andjat.

2. korintlastele 9:6-7

Meie Isa palvet (Matteuse 6:9-13) öeldes ma vahetan sõnu „võlad“ ja „üleastumised“ (vanemates ingliskeelsetes tõlgetes on levinud sõna „üleastumised“ – trespasses).

Kui ma palun: „Anna meile andeks meie võlad, nagu meie andeks anname oma võlglastele,“ püüan ma lahti saada tundest, et inimesed võlgnevad mulle midagi seetõttu, mis ma neile olen teinud. Viimselt ei lähe Jumalale ju korda, mis meie võlgu oleme.

Kui me avastame, et me ei ole enam rõõmsad andjad suhtes, olgu siis kallima, sõbra, kiriku või organisatsiooniga, siis on aeg ümberhindamiseks. Kui me korduvalt tunneme, et nemad on meile võlgu või leiame end andmas pigem sundusest kui rõõmsalt oma kohust täites, siis tuleb ehk kaaluda, kas me pole kaassõltlased, see tähendab, liiga aldid loobuma oma vajadustest, et täita nende omi.

Ram Dass’i ja Paul Gorman’i raamat „Kuidas ma saan aidata?“ (How Can I Help) selgitab, et aitamine peab olema tuntav mõlemapoolsest kasulikkusest, muidu algab see kamandamise ja lõpeb läbipõlemisega. See ei tähenda, et peaks saama mingit suurt kasu; pigem nagu Paulus tsiteerib Jeesust: anda on vähemalt sama õnnis, kui võtta (Apostlite teod 20:35).

Olgu mu andmine õnnistuseks nii mulle kui ka teistele.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994