Kogukond - 21. mai

Ent igale inimesele tuli kartus, sest palju imetegusid ja tunnustähti sündis apostlite läbi. Kõik usklikud olid üheskoos ja kõik oli neil ühine.

Apostlite teod 2:43-44

Kui põnev, ent hirmuäratav aeg kirikule! Oli uus kogukond, milles juhtusid imelised asjad usulise ja poliitilise vastuseisu palge ees. Tuleb tuttav ette?

Vahel rabab meid vastupanu, mida kohtame oma lihastest perekondadest kuni usuperekondadeni, geivastase seadusandluse nuhtlusest kuni AIDSi pandeemiani.

Kuid imed sünnivad kõikjal meie ümber.

Pärast minu paneelis osalemist kogukonna keskuses, esitles mulle ennast üks noor mees. „Te ei mäleta mind,“ alustas ta, „aga kui ma olin neliteist, tõi mu isa mind teiega rääkima.“ Ma mäletan, et tema kasuisa tahtis, et tema geipoeg kohtaks kedagi usaldusväärset täiskasvanud geid.

Noor mees jätkas: „Te olite esimene geimees, keda me elus kohtasin. Teist sai mulle eeskuju ja ma pole teid unustanud. Te ei kujuta ette, kui tähtis te mulle olete.“ Kujutlege minu rõõmu! Mulle tundus, et minul on ka poeg. Ma olin lummatud.

Me ei tea alati, mis imesid me korda saadame, olles need, kes me oleme: geid, lesbid, kristlased. Me ei ole alati teadlikud kõigest, mis meil on hoida ühiselt, kogukonnana – meil on noored, kes otsivad teed, mida meie neile rajame.

Ava mu silmad märkidele ja imedele, mida on teinud meie kogukond. Suurenda minu imetlusvõimet olla lummatud!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994