Kogukond - 20. mai

Ja usklike kogul oli üks süda ja üks hing.

Apostlite teod 4:32

Kas mäletad „vanu häid aegu,“ mil geikogukond oli ühel meelel? Ei? Mina ka mitte. Kuid see tundus nõnda.

Igal linnal oli kohaliku liikumise isa või ema. Pastor Troy Perry asutas kiriku. Siis tuli Stonewalli mäss. Tekkisid poliitilised ja usulised võrgustikud, kogukonnakeskused ja kogudused, linnaosad muutusid üha selgemini määratletavaks kui geinaabruskonnad.

Muidugi, me jätsime välja poole oma kogemusest, olles „gei“ ja mitte „gei- ja lesbikogukond“. Mehi oli kergem leida ja lihtsam organiseerida. Nagu ka valgeid. Drag queen’id suruti kõrvale koos transseksuaalide ja sotsialistidega kui soovimatud esindajad. Me olime ise minemas „pealiini“. Siis oligi lihtsam olla üks hing.

Tõde on aga, et me oleme alati olnud mitmekesine ja sageli lahutatud kogukond. Kuid on olnud hetki, mil me oleme olnud üks süda ja üks hing. Kui Harvey Milk maha lasti, leinasime koos. Kui tähistame pride-päeva, pühitseme koos.

Algkirik meenutas nostalgiliselt aega, mil ka see oli üks süda ja üks hing. Nagu meiegi, on see otsinud samasugust ühtsust sellest ajast saati.

Puuduta meie katkisust kogukonnana, Tervendav Vaim. Tee meid mitte vähem mitmekesiseks, vaid vähem lahknevaks ja lahutatuks.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994