Kogukond - 19. mai

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Aga rahvahulka nähes hakkas tal neist hale, sest nad olid väsitatud ja vaevatud otsekui lambad, kellel ei ole karjast. Siis ta ütles oma jüngritele: "Lõikust on palju, töötegijaid aga vähe. Paluge siis lõikuse Issandat, et ta saadaks töötegijaid välja oma lõikusele!"

Matteuse 9:36-38

Paljud lesbid ja geid on Kristuse Vaimu lähedal, kuid nende vaimulikud varad jäävad suuresti kasutamata. Teised lesbid ja geid janunevad eesmärgi, mõtte ja lootuse järele, kuid lesbi- ja geikristlased ei jaga aktiivselt oma usku.

Kui avame oma usukogukonna, saavad kokku meie isekus ja isetus. Isekus, sest me tahame oma vaimulikku kogukonda rohkem liikmeid, kes jagaksid oma vaimulikke andeid. Isetus, sest me tahame muutuda, et teha ruumi uutele inimestele ja jagada oma vaimulikke varasid.

Kui taipame pöördumise vastastikulisust, tundub meie usu tunnistamine vähem patroneeriv ja rohkem muutev kõigi jaoks. Me tunnistame, et kui meie vaimulik kogukond laieneb, siis muutub ka usk.

Anna meile usku, et teised tahavad jagada usku meie ja nende – sinu kogukonnas, Jumal.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994