Kogukond - 10. mai

Aga õhtu jõudes, kui päike oli loojunud, toodi Jeesuse juurde kõik haiged ja kurjast vaimust vaevatud; terve linn oli kogunenud maja ukse ette.

Markuse 1:32-33

Ebaproportsionaalselt suur arv lesbisid ja geisid on aitavates ametites. Üheks põhjuseks võib olla, et me otsime heakskiitu. Teisalt võib olla, et aitavateks ametiteks on vaja rohkem aastaid koolitust ja meil on vabandus abiellumist edasi lükata. Kuid peamine põhjus on minu arust see, et meie oma valu ja puudus panevad meid hoolitsema nende eest, kellel on valus ja kel jääb midagi puudu.

Jeesusel oli seljataga tihe päev Kapernaumas. Ta oli õpetanud sünagoogis, ajanud välja kurja vaimu ja tervendanud Siimona ämma. Kuid sõna tema tervendamisvõimest oli levinud ja „terve linn oli kogunenud maja ukse ette.“ Meie elus on päevi, mil tundub, et kõik vajavad meid ja meil ei ole aega iseenda jaoks.

Jeesus ei unustanud, et ta oli inimene. Järgmisel hommikul läks ta üksi „tühja paika ja palvetas seal.“ (1:35) Kõik otsisid teda, kuid tema leidis aega iseenda ja Jumala jaoks.

Kui Jeesusel oli vaja sellist aega, mõtle, kui palju enam on meil vaja võtta aega palveks!

Aita meil vastu võtta sinu abi, Armas Jumal, nagu meie anname oma abi teistele.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994