Kogukond - 09. mai

„Kas muid ei ole leidunud, kes oleksid tulnud tagasi Jumalat ülistades, kui vaid see muulane?"

Luuka 17:18

Kümme pidaliõbist paluvad Jeesuselt tervendamist. Ta käsib neil minna ja näidata end preestritele, mis oli rituaalne nõue neile, kes olid välja heidetud tervislikel põhjustel. Tee peal saab nende nahk terveks, kuid ainult üks, samaarlane, pöördub tagasi, et ülistada Jumalat „valju häälega“ ja tänada Jeesust. Jeesus ütleb talle: „Sinu usk on su päästnud.“

Nii nagu Jeesuse kuulajad võisid tunda ebamugavust tema loost „halastajast“ samaarlasest, sest samaarlased olid põlatud, kasutas Jeesus ka seda samaarlase tänuavaldust, näitamaks tänutunde puudumist tema oma rahva hulgas.

Kui lesbi- ja geikristlased annavad tänu Jumala armu ja Jumala antud seksuaalsuse eest, anname kõigile usuinimestele südamliku tänutunde eeskuju, mida Jeesus selles loos ülistab. Koos pidalitõbise samaarlasega võime pöörduda tagasi oma usukogukondadesse, näidata ennast usujuhtidele ja kuulutada Jumala poolt tervendatud seksuaalsust ja sprituaalsust.

Ole kiidetud, kõigeväeline Jumal. Sa oled mind toonud tagasi oma armu ihusse, ja sa oled minu ihu tagasi võtnud usu kaudu.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994