Kogukond - 03. mai

 "Issand annab andeks ülekohtu ja üleastumised ning patu, aga kes siiski ei jäta süüdlast karistamata, vaid nuhtleb vanemate patud lastele ja lastelastele kolmanda ja neljanda põlveni!"

2. Moosese 34:6-7

Kui ma ütlesin oma vanematele, et ma olen gei, oli mu ema esimene reaktsioon enese süüdistamine. Ta kirjutas: „Aga Piibel ütleb, et isade patud tulevad lapse peale, nii ma arvangi, et mis sinuga on juhtunud, peab olema minu pattude eest – ma ei ole olnud parim ema, ma tean.“

Organisatsioon Lesbide ja Geide Vanemad ja Sõbrad on vabastanud tuhandeid vanemaid tundmast end vastutavat oma laste geiks ja lesbiks „saamise pärast“. Mida rohkem me teame, et seksuaalne orientatsioon on sünnipärane, seda rohkem me teame, et Jumal on loonud meid sellisteks, nagu me oleme.

Heebrea arusaamine ühisest süüst ulatus edasi praegusest tuleviku kogukonnale. Me teame, et selles on mingil määral tõtt, kui me teeme puhtaks oma keskkonna või tegeleme mitu põlve vanade vaenudega.

Aga prohvet Hesekiel tõrjus mõtte põlvkondlikust vastutusest patu eest, lausudes Jumala sõna: „Vaata, kõik hinged on minu päralt: nagu isa hing, nõnda poja hing – need on minu. Hing, kes teeb pattu, peab surema!“ (Hesekiel 18:4).

Hoia mind otsimast vigu minevikus ja rikkumast tulevikku tõrjudes vastutust praeguse eest, Sa ajastute Jumal.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994