Leping - 30. aprill

 Rõõmustage alati, palvetage lakkamatult, tänage kõige eest - sest see on, mida Jumal teilt tahab Jeesuses Kristuses! Ärge kustutage Vaimu. [---] Aga rahu Jumal ise pühitsegu teid läbinisti ning teie vaim ja hing ja ihu olgu tervikuna hoitud laitmatuna meie Issanda Jeesuse Kristuse tulemiseks!

1. tessalooniklastele 5:16-1,23

Lesbide ja geide karismaatiline kirik, mis on võtnud oma nimeks arameakeelse palve „Meie Issand, tule!“ (Maranatha) kutsus mind veetma nädalavahetust. Ma tundsin sügavat rahu õhtuse palvekoosoleku ajal, hellitatuna rütmilisest alatoonist, mis tekkis sosistatud kinnitustest „jah, Jeesus,“ „tänu, Jeesus“ igaühe palvele. Hiljem tekkis ühel see, mida nad nimetasid „pühaks itsituseks.“

Hommikune jumalateenistus algas kiidulauludega, mida saatis käte plaksutamine ja kehade õõtsutamine. Kui ma jutlustasin, siis ütlesin, et ma polnud kunagi mõelnud jumalateenistusele kui aeroobilisele tegevusele!

Kiriku katekismus väidab, et inimkonna peamine eesmärk on „rõõmu tunda Jumalast ja austada Jumalat igavesti.“ Kuid nii nagu üks vana nali pealiini kristlaste kohta ütleb, „paljud on külmad, kuid vähesed külmunud (many are cold, but a few are frozen - moonutus ingliskeelsest piiblitsitaadist many are called, but a few are chosen - paljud on kutsutud, kuid vähesed on valitud).

Me oleme Vaimu maha surunud. Mida me võiksime õppida jumalateenistuse ajal käsi üles tõstes?

Vaimu, hinge ja ihu „tervikuna hoitud“ olemine ei tähendanud apostel Pauluse jaoks nende kolme eraldamist, vaid pigem lepingut nende vahel, millega me toome oma mina kui terviku palvetama, rõõmustama ja Kristuse Vaimu tervitama.

Tule, Jeesus Kristus! Risti meid oma Vaimuga. Halleluuja!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994