Leping - 29. aprill

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Sinu lepinguvere pärast
ma vabastan su vangid august,
kus pole vett.
Pöörduge tagasi turvapaika,
lootusrikkad vangid.

Sakarja 9:12

Ülemaalisel kirikukongressil toimunud debati ajal osutas üks delegaat vastuolule kiriku poolt lubatud geide ja lesbide „tervitamisele“ oma liikmetena samal ajal meid ordineeritud juhtidena ära tõugates. Kuna kõigil liikmetel on õigus olla ordineeritud ametis, küsis delegaat, kas siis on kaks liikmeskonna kategooriat.

Kiriku juhtiv kirikuseaduse tõlgendaja vastas talle. Ta ütles avameelselt, et me oleme nagu inimesed, kes on vangis – kes võivad küll olla kiriku liikmed, kuid „ilmselt“ ei saa pidada ametit. Tahtmatult asetas ta meid samasse ritta prohvetitega, kes olid vangis oma veendumuste pärast, kaasa arvatud Jeesus, kes löödi risti kahe kurjategija vahel.

Ka geikogukonnas peavad mõned lesbi- ja geikristlasi usuliste institutsioonide lootusetuiks vangideks, sest need ei võta meid kunagi tõesti omaks.

Ma eelistan aga pigem mõelda meist kui „lootuse vangidest,“ keda hoiab lootus, mis meid vabastab „august, kus pole vett“ ehk kiriku kapi vangikongist.

Jumala lootuse leping ei lase meil kunagi minna.

Õigluse Jumal, kui meid tuleb panna vangi, siis vangista meid vabastamise lootuses kapis olemise meeleheite asemel.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994