Leping - 19. aprill

Sest kui pärand tuleks Seaduse alusel, siis see ei tuleks enam tõotuse alusel; Jumal on aga Aabrahamile armu osutanud tõotusega.

Galaatlastele 3:18

Üks sõber helistas õhtul hilja ja palus enda juurde tulla. Kohale jõudes leidsin ta läbipekstuna ja verisena. Tema perfektsionistist kallim oli teda jälle peksnud tema ilmsete puuduste pärast. Algul paljutõotavana tundunud suhe oli muutunud õuduseks.

Paljud meist on kogenud Jumalat samuti. Jumala armastuse tõotus muutus õudsaks peksmiseks. Kuid Jumal ei olnud peksja. Need olid inimesed, kes ekslikult mängisid Jumalat. Jumala armastuse tõotus on siiski alles kiriku järeleandmatute ootuste taga.

Sellele juhib Paulus tähelepanu kirjas galaatlastele. Jumal andis Aabrahamile ja Saarale tõotuse 430 aastat enne seda, kui Jumal andis Moosesele seaduse. Aabrahami ja Saara usust piisas, et seda arvata „neile õiguseks“ (Roomlastele 4:9). Usu tõotus nii eelneb kui ka järgneb seadusele.

Meie endi vastuseis kirikujuhtidega lesbide ja geidena on osa kiriku jätkuvast võitlusest mõistmise eest, et Jumala tõotus ehk leping on tähtsam kui mäng nende reeglite järgi.

Tänu sulle meie lunastuse tõotuse ees, Suur Vabastaja. Aita meil elada tõotuse lastena – vabalt ja ustavalt.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994