Leping - 17. aprill

Sest teie ustavus on nagu hommikune pilv, nagu varakult haihtuv kaste. [---] Sest ustavus on see, mida ma tahan, mitte ohver; Jumala tundmine on enam kui põletusohvrid.

Hoosea 6:4,6

Üks psühholoog avaldas kunagi arvamust, et meie sugutung võib tegelikult olla emotsionaalne tung. See võib selgitada, miks mõned eelistavad emotsionaalseid suhteid seksuaalsetele. See võib ka selgitada, miks teised, taipamata, et neil on suurem nälg tunnete kui seksi järele, on segaduses, kui seksuaalvahekorrad ei paku rahuldust.

Mistahes seksuaalvahekorra juurde kuuluvad kiindumuse tunded võivad haihtuda nagu hommikune kaste. Üks gei-eetik on esitanud teooria, et mõne puhul võib pärast vahekorda kogetav „süü“ olla pigem loomulikult toimuva keemilise erituse kombinatsioon sügava kurbusega selle üle, et toimunul ei olnud rohkem tähendust.

Hoosea võrdles Jumala suhet rahvaga prohveti suhtega truudusetu kallimaga. Jumal on sügavalt kurb, et jumalik-inimlike kohtumiste tähendus haihtub meie jaoks nagu hommikune pilv ja kaste. Nagu meiegi koos Hooseaga eelistame kindlat kallimat truudusetule ja pidevalt vabandavale, eelistab ka Jumal kindlat armastust korduvale kahetsemisele.

Hoosea jaoks on Jumal petetud kallim. Meie unustame sageli lepingu samas kui Jumal mäletab seda igavesti.

Hoia meid muutumatuna nagu päikesetõus hommikul, Jumal, kes oled kindel nagu maa tiirlemine ümber päikese.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994