Leping - 12. aprill

„Vaid leping, mille ma teen Iisraeli sooga pärast neid
päevi, ütleb Issand, on niisugune: ma panen nende sisse oma
Seaduse ja kirjutan selle neile südamesse; siis ma olen
neile Jumalaks ja nemad on mulle rahvaks.“

Jeremia 31:33

Meie kogukonna puhul hämmastab mind, kuidas pundil pealtnäha väljaspool seadusi olijatel on oma seadused, mis on meie sees ja mis juhivad meie käitumist. Jah, on ka erandeid, kuid inimesed, kes on „kurjategijad“ pooltes Ühendriikides ja kuulutatud „ketseriteks“ suures osas kristlaskonnas, käituvad päris hästi.

On poliitiliselt iseteadlikke, kes võivad „kapist välja vedada“ mõne avaliku elu tegelase, kuid enamus meist on hoolivalt diskreetsed teise seksuaalsuse paljastamise asjus. Meie hulgas on vähem vägivalda kui rahvastikus üldiselt. Meist saavad parimad sõbrad ja me sõbruneme nendega, kel pole sõpru. Meie suhete purunemised kallimatega lõpevad sageli eluaegse sõprusega. Me oleme valmis osutama külalislahkust, avades oma kõrvad või oma kodud neile, kes on hädas. Ja kõneldes kaastundest - me olime kõige paremini ette valmistatud osa rahvastikust tulema toime kriisiga nagu AIDS, hoolitsedes oma kogukonna eest ja hoiatades ühiskonna peavoolu.

Ma usun, et Jumala seadused kirjutati meie südametesse sellepärast, et nagu heebrealased nii ka meie kannatasime rõhumist ja põgenesime sellest ning pidime leidma korrastavad põhimõtted oma teekonna tarvis. Ja nii nagu Jeesus, ülendasime me armastuse kõrgemale armastust pärssivatest seadustest.

Me oleme olnud sinu rahvas, Jumal. Aita meil tunda, et sina oled meie Jumal.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994