Leping - 06. aprill

Ja kui Taavet oli kõneluse Sauliga lõpetanud, siis oli Joonatani hing nagu ühte köidetud Taaveti hingega ja Joonatan armastas teda nagu oma hinge. ... Ja Joonatan tegi Taavetiga liidu, sest ta armastas teda nagu oma hinge.

1. Saamueli raamat 18:1,3

Paljud meist tunnevad ära kogemuse, mis seob hinged ühte. Leping, mille tegid Joonatan ja Taavet teineteisega, lihtsalt pühitseb juba olemasolevat tegelikkust.

Salm pärast seda (18:4) ütleb: „Ja Joonatan võttis ära oma ülekuue, mis tal seljas oli, ja andis Taavetile, nõndasamuti oma muud riided koos oma mõõga, ammu ja vööga.“ Selle liigutusega näitavad nad avalikult oma lepingu tegelikkust. Ja pangem tähele teo sümboolsust: Joonatan võtab ära oma kaitsed ja annab need Taavetile.

Me võime näha selles kirglikus lepingus midagi oma tegelikkusest: hingede ühtesaamine, lepingute tegemine, oma kaitsete äraheitmine läheduse saavutamiseks. Vaim laseb sel kuidagiviisi mööduda heteroseksistlikest muistsetest piiblitoimetajatest ja kaasaegsetest tõlkijatest ning jagab rõõmusõnumi, samasoolise armastuse mudeli!

Tänu sulle, Vaim, Taaveti ja Joonatani eest, Ruti ja Noomi eest, et sa annad meile meie kujutise piibli peeglis.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994