Leping - 05. aprill

„Kuhu sina lähed, sinna lähen ka mina, ja kuhu sina jääd, sinna jään minagi! Sinu rahvas on minu rahvas ja sinu Jumal on minu Jumal. Kus sina sured, seal tahan ka mina surra ja sinna maetagu mindki! Issand tehku minuga ükskõik mida, ainult surm lahutagu mind ja sind!"

Rutt 1:16-17

Sellest väljendusrikkamaid sõnu lepingu kohta kahe inimese vahel pole pühakirjas olemas. Rutt ütles need oma sugulasele Noomile, minnes kaasa, kui too naases oma sünnimaale. Ruti valmidus loobuda oma maast, kultuurist ja teoloogiast, et võtta Noomi maa, kultuur ja teoloogia enda omaks, on näide armastuse tuumast.

See lepingusuhe kahe naise vahel kindlustas endale terve raamatu Piiblis, ilmselt saades selleks nii Jumala õnnistuse kui teiste heakskiidu. Lepingu sõnad, mis öeldi Ruti ja Noomi isekeskis olles, tähendavad, et isegi mitteavalik mitterituaalne pühendumine sisaldab väge, mida austab Jumal ja mida ka meil tuleb austada.

Õnnista meie lepinguid, Lepingu Tegija, õnnista naiste armastust naistega ja meeste armastust meestega! Lase ka mul neid õnnistada!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994