Leping - 04. aprill

Aga kui see nägi, et ta ei saanud võimust tema üle, siis ta lõi tema puusaliigest; ja Jaakobi puusaliiges nihkus paigast, kui ta heitles temaga.

1. Moosese raamat 32:26

Jaakob maadles öösel Jumalaga.

Lapsena oma isaga maadlemine oli tore, osalt sellepärast, et vallatu võitlemine tõi mind talle lähemale. Maadlemine sõbraga põhikoolis pani mind häbenema, kui sain erektsiooni. Kuigi ma tahtsin keskkoolis tegeleda atleetvõimlemisega, ei teinud ma seda, sest kursus nõudis maadlemist ja ma kartsin seksuaalse erutuse võimalust.

Jumalaga maadlemine toob nii mehi kui naisi Jumalale lähemale. Aga kui me lähemale jõuame, võime tunda, et häbeneme oma seksuaalsust.

Jaakob oli teel leppima oma venna Eesaviga, kellele ta oli teinud ülekohut ja kellest ta oli võõrdunud. Jumala õnnistus oleks kindlasti aidanud. Ta sai õnnistuse ja uue nime Iisrael. Kuid enamus tõlkijaid tantsivad delikaatselt ümber selle loo olulise üksikasja - Jumal pani viimaks käe Jaakobi kubemesse!

Jumal maadleb isegi meie seksuaalsusega. Ükski osa meist ei saa jääda kõrvale, kui me maadleme Jumalaga. Ja jumal õnnistab meid kõiki.

Maadle minuga, Jumal, ja palun ära lase mind minna enne, kui sa mind õnnistad.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994