Leping - 02. aprill

Ja Issand pani Kainile märgi, et leidja teda maha ei lööks.

1. Moosese raamat 4:15

 Jumal põlgas vägivalda erinevuste ja arvete klaarimise viisina. Seepärast pakkus Jumal Kainile kaitset pärast seda, kui ta oli tapnud oma venna Aabeli, ähvardades „seitsmekordse kättemaksuga“ igaüht, kes tapab Kaini. See peaks panema mõtlema iga ühiskonda, kes teostab hukkamisi.

Üks mu sõber, kes pooldab surmanuhtlust, küsis minult, kas ma olen kunagi langenud kuriteo ohvriks, justkui see muudaks mu meelt. Ma vastasin jah, minu koju on sisse murtud ja mind on ähvardatud, kolm minu sõpra on mõrvatud.

Ma oleksin pidanud vastama küsimusega: „Kas sa oled kunagi saanud sõbraks kellegagi, keda ootab surmanuhtlus?“ Üks selline inimene innustas meie kirikut alustama geivangide teenimist. Just sel nädalal ma sain teate, et too inimene suri vanglas AIDSi. Ma kahtlustasin, et vilets vanglahooldus muutis tema vangistuse surmanuhtluseks, mida tal oli vaevalt õnnestunud vältida.

Kui Jeesus manitses oma jüngreid pöörama ette teine põsk, ei õhutanud ta neid kurjaga koostööle. Ta kutsus neid – ja meid – ohjeldama oma kalduvust kättemaksule.

Armuline Jumal, andesta mõrtsukale minus ja andesta ka minu kättemaksuhimu.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994