Leping - 01. aprill

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

„Kui pilvedes on vikerkaar,
siis ma vaatan seda
ja mõtlen igavesele lepingule
Jumala ja iga elava hinge vahel
maa peal olevas kõiges lihas."

1. Moosese 9:16

Pärast veeuputuse hävingut andis Jumal mitmevärvilise vikerkaare relvarahu märgiks. Vibu ja nool olid iidsed relvad ja taevasse külili pandud vibu sümboolne mõte oli viide relvade mahapanekule Jumala poolt. Mitte iialgi ei hävita enam Jumal "kõike liha maa peal".

Need, kes peavad AIDSi või muid laastavaid hädasid Jumala karistuseks, pole mõistnud Jumala kavatsust päästa ja mitte hävitada. Iidsed rahvad seletasid haigust, vigasust ja katastroofi süüdistades pattu ja Jumala kohtumõistmist. Tänapäeval me teame, et haigusi ja vigasusi põhjustavad viirused, bakterid ja geenid ning üleujutused ja teised loodusõnnetused on tingitud ilmamuutustest.

Piibli järgi oli Jumala esimene leping kõige elusaga maa peal rahuleping. Geid on valinud vikerkaarelipu oma sümboliks ja me oleme vikerkaarerahvas, kes toetub selle tõotusele, pühitsedes Jumala loodu mitmekülgsust maailmas, mis on muutunud umbusklikuks erinevuste suhtes.

Vikerkaare Jumal, lase meil maha panna eelarvamuste ja ükskõiksuse relvad ning hõlma meid oma loovasse mitmekesisusse.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994