Passioon - 31. märts

Ja Jeesus vastas neile: "Olgu teil usku Jumalasse! Tõesti, ma ütlen teile, kes iganes ütleb tollele mäele: "Kerki ja kukuta end merre!" ega kõhkle oma südames, vaid usub, et see, mis ta räägib, sünnib, siis see saabki talle! Seepärast ma ütlen teile: Kõike, mida te iganes palves endale palute - uskuge, et te olete saanud, ja see saabki teile!

Markuse evangeelium 11:22-24

Meie usk ei ole maagiline. Me ei manipuleeri Jumalaga ega suudagi seda. Mõned meist uskusid nooruses, et kui ütleksime õige sõna palves, muudaks Jumal meid selliseks nagu kõik teised. See ei juhtunud ja mõned meist kaotasid usu Jumalasse, vihastudes selle peale, et Jumal on loonud ja lasknud meid saada väljatõugatuiks. Teised meist vahetasid oma palve viisi ja palusid, et Jumal seoks ühte meie usu ja seksuaalsuse.

Ma ei usu, et Jeesus kõneleb selles kirjakohas maagilisest väest. Pigem kõneleb ta kirest, millega meil tuleb palvetada. Minu ema palvetas kirglikult mu isa vähist paranemise eest ja tundis, et tema palveid ei võetud kuulda, kui isa suri. Kuid ma usun, et ta sai ise omaenda palve vastuseks, kuna tema kirg andis talle väge kaastundlikuks hoolitsemiseks.

Issand, kuule meie palveid. Pööra oma kõrv meie poole ja anna meile oma rahu.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994