Passioon - 29. märts

Jeesus nuttis. Siis juudid ütlesid: "Vaata, kuidas ta teda armastas!" Aga mõned nende seast ütlesid: "Kas see, kes on avanud pimeda silmad, ei oleks suutnud teha, et ka tema poleks surnud?"

Johannese evangeelium 11:35-37

Meie oleme ka soovinud, et meie armastuse kirg ärataks üles surnud kallima või sõbra, nagu Jeesuse armastus äratas üles Laatsaruse. Meie ka tunneme Jeesuse armastust nende vastu, kes põevad eluohtlikke haigusi. Ja meie ka imestame, miks Jeesus ei saa ära hoida nende surma, keda me väga armastame.

Jeesus pidi võpatama, kui Maarja ütles: „Issand, kui sina oleksid olnud siin, siis mu vend ei oleks surnud.“ Kuid teda pidi julgustama Maarja usk, kui ta jätkas: „Aga ma tean nüüdki, et Jumal annab sulle, mida sa iganes Jumalat palud“ (11:21,22).

„Mina olen ülestõusmine ja elu;“ ütles Jeesus talle. „Kes minusse usub, see leab, isegi kui ta sureb. Ükski, kes elab ja usub minusse, ei sure alatiseks“ (11:25,26).

Jeesus „ärritus vaimus ja võpatas“ surma võimust. Kuigi rabid vältisid surnuid, et olla rituaalselt puhtad, lasi Õpetaja ta enda juurde tuua. Ta palvetas ja hüüdis siis: „Laatsarus, tule välja!“ (11:33,43).

Jeesus ei lase meid rahus puhata, ei kappides ega haudades, nüüd ja igavesti.

Tänu sulle, Jeesus, kire eest elu vastu, mida sa kehastad, mis meenutab meile, et nii elus kui surmas me kuulume Jumalale.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994