Passioon - 28. märts

Siis ta astus voodisse, heitis lapse peale, pani oma suu tema suu peale, oma silmad tema silmade peale ja oma käed tema käte peale; ja kui ta tema peal lamas, siis soojenes lapse ihu.

2. Kuningate 4:34

Meie kõrgenenud teadlikkus seksuaalsest väärkohtlemisest vaimulike poolt võib meid panna tänapäeval kahtlema siin kirjeldatud tegevuses. Kuid puudutus oli ja on oluline kogu tervendamisel, kogu elu taastamisel. Enamus meist võib tunnistada juhtumitest, mil ema süles hoidmine, kallima käte vahel kallistamine või võõra poolt embamine värskendas meie põdura või väsinud ihu.

Nii paljud meist ja nii paljud haigete või surijate aitajad kardavad puudutada. Kultuuris, mis ajas välja pidalitõbised ja usuga, mis pidas kontakti surnuga roojastavaks, heitis Eliisa poisi kõrvale pikali, pani suu vastu suud, silmad vastu silmi ja käed kätesse. Tema kehasoojus soojendas poisi ellu. See on täiesti ihulik puudutus.

Ülestõusmine päästis mitte ainult poisi, vaid ka tema ema elu, kes sõltus täielikult tema hoolitsusest vanas eas. Nii ka meie tervendav puudutus kandub edasi nagu ringid veepinda puutunud kivist.

Ihu Jumal, anna meile kirge jõuda tervendava kaastundega kõigini, kes vajavad meie puudutust.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994