Fotonäitus seksuaalse identiteedi tunnustamisest Solarise keskuses

Briti Suursaatkond koostöös Sotsiaalministeeriumiga esitbleb Tallinnas Solarise keskuses neljapäeval, 31. märtsil kuninglikult tunnustatud Briti geiaktivisti Clare Dimyoni koostatud fotonäitust „PRIDE Solidarity – „Proud of our Identity““, mis on inspireeritud homoparaadide rohkem kui 40aastasest ajaloost.
 
„Me usume kindlalt, et inimeste erinevusi tuleb tunnustada ja tähistada ning ühiskonnad, mis nõnda teevad, on tugevamad ja edukamad,“ märgib Briti Suursaatkond näitust tutvustades.
 
Clare Dimyon on veendunud kristlane (kveeker) ja mänginud olulist rolli seksuaalvähemusrühmade toetamisel ja esile tõstmisel Kesk- ja Ida-Euroopas. 2009. aastal külastas ta kahtteist Kesk- ja Ida-Euroopa riiki „PRIDE Solidarity Tour“ projektiga. Tunnustamaks Clare Dimyoni väärtuslikku tegevust seksuaalvähemustesse kuuluvate inimeste toetamisel, andis Suurbritannia kuninganna talle Briti impeeriumi ordeni (MBE) aunimetuse.
 
Kahe kuu pärast vahemikus 6.-12. juuni toimub Tallinnas Balti pride, fotonäitus annab võimaluse selle eel lähemalt lesbi-, gei-, bi- ja transseksuaalsete kogukonda paremini tundma õppida.