Passioon - 22. märts

Ja Taavet tantsis kõigest väest Issanda ees; Taavet oli riietatud ainult linasesse õlarüüsse.

2. Saamueli 5:14

Ilmselt on meil meeles mõni meeleline kogemus, mis pani meid tantsima. Ja tõenäoliselt mäletame ka mõnda poliitilist võitu, mis pani meie jalad liikuma. Kuid arvatavasti üksnes karismaatikud ja nelipühilased meie seas võivad meenutada usulist kogemust, mis oli tantsimise põhjus.

Taavet tantsis kõigil kolmel põhjusel. Ta tantsis peaaegu alasti, mistõttu tema naine Miikal vaatas tema peale põlgusega. Ta oli ühendanud lõuna- ja põhjapoolsed Iisraeli kuningriigid ja teinud Jeruusalemma pealinnaks. Ja nüüd saatis ta Iisraeli peamise usulise sümboli - seaduselaeka - uude pealinna täie au ja uhkusega. Laekas olid Moosese käsulauad.

Kõik oli paika saamas ja Taavet, Iisraeli pühakirja austaja, oli sangar. Tema isiklik auahnus langes kokku Jumala kutse ja tema rahva uhkusega – Camelot’ piibliversioon.

Camelot ehk taevas on siis, kui kõik asjad langevad kokku ja teevad head. Harmoonia, mille loob olukord, kus kõik meie osad – seksuaalne, vaimulik ja poliitiline - langevad kokku, on nagu muusika, mis paneb tantsima.

Armas Tantsiv Jumal, õpeta meid tantsima!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994