Passioon - 16. märts

Ja Jaakob teenis Raaheli pärast seitse aastat, ja need olid tema silmis nagu üksikud päevad, sellepärast et ta teda armastas.

1.Moosese 29:20

Üks geisõber rääkis mulle, et kunagi käis ta baarides otsimas kolme K-d (kähku, kergelt ja kohe). Kuigi enamus meist pole sama avameelsed, tunnistavad paljud, et nad on endale õiget meest või naist otsides olnud õige mehe või naisega selleks korraks.

Kiiret rahuldust otsivas tarbijaühiskonnas ei üllata, et suhteid nähakse kui üht tarbekaupa teiste seas kiiresti serveerimiseks küsimusega: „kas te soovite seda koos friikartulitega?“

Jaakobi tahe teenida Laabanit seitse aastat Raaheliga abiellumise eest tundub uskamatu neile, kel isegi suhe pole veel kestnud seitse aastat. Kuid see meenutab meile, et väärt suhted võtavad aega. Juhtus nii, et Laaban tüssas Jaakobit teenima veel seitse aastat.

Kristlik eetik Margaret Farley kirjutab meie soovist pühenduda pikaks ajaks oma raamatus „Isiklikud pühendumised“ (Personal Commitments): „Pühendumine on meie viis taotleda tulevikku praegusele armastusele“ (lk. 40). See võib piirata meie valikuid, kuid see avab meile uued võimalused. Pikaaegne armastus on nii kvalitatiivselt kui kvantitatiivselt erinev.

Jumal, anna meile kirge inimeste ja ürituste jaoks, mis annavad meile jõudu pakkuda oma elu nende heaks.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994