Passioon - 15. märts

Ja Deliila ütles temale: "Kuidas sa võid öelda: Ma armastan sind, kui su süda ei ole minu juures? Juba kolm korda oled sa mind narrinud ega ole mulle avaldanud, kus su suur jõud on."

Kohtumõistjate 16:15

Naudingut tekitav kirg võib meid viia allakäigule, mille lõpp on naudingust kaugel. Sõltuvused, ebaterved suhted ja sundkäitumised, mis meid alul võivad ära petta, ilmutavad viimaks oma ebajumalikku olemust. Kuna ilmutus tuleb kõigepealt neile, kes meist hoolivad, tuleb meile kuulata nende iga hoiatust. Samuti on oluline anda häiret, nähes seda teiste juures.

Deliila oli lihtsalt järjekordne halb suhe Simsoni jaoks. Vaenlased tahtsid teada Simsoni saladust ja Deliila oli juba üritanud Simsonit neile välja anda. Simson aga kannatas pettejutluse käes sellest, et tal on võim oma sõltuvuse üle ohu ja Deliila suhtes. Kui ta viimaks avaldas, et tema tugevus tuleb tema lõikamata lokkidest, oligi ta päris põhjas.

Me imestame, kuidas ta küll võis nii rumal olla? Raskem on vaadata ennast ja näha, kui rumalalt ma laseme alkoholil valitseda oma tundeid, tööl valitseda oma suhteid, suhetel valitseda oma isikupära või korral valitseda oma elusid.

Jumal, anna mulle rahu nende asjade suhtes, mida ma ei saa muuta, julgust muuta neid asju, mida saan, ning tarkust teha nende asjade vahel vahet.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994