Passioon - 14. märts

Ja Saara naeris iseeneses ja mõtles: "Nüüd, kui ma olen vanaks jäänud, peaks mul veel himu olema! Ja ka mu isand on vana."

1. Moosese 18:12

Saara naeris, sest ta oli just pealt kuulnud ennustust sellest, et vaatamata vanusele saavad tema ja Aabraham poja ning kasvatavad ta üles. Abielupaar oli võõrustanud kolme tundmatut, teadmata, et nad olid vastu võtnud Jumalat ja kahte inglit. Vastuseks tema naerule ütles Jumal: „Kas peaks Issandal midagi olema võimatu?“

Seksuaalne kirg on meeldiv. Me kõik teame seda, kuid enamus meist arvab, et see on „pisut patune“ nauding. Tegelikult on seksuaalkire nauding jumalik. Kehalised aistingud, mida see annab, on nii Jumala and kui ka vihje raskustungi ja taevakehade kokku saamise kosmilisele reaalsusele, olgu need meie oma kehad või makrokosmose ja mikroskoopilise atomaarse universumi kehad. Nii nagu universum paisub, avardume ka meie. Vanus ei pruugi piirata meie naudingu- ja kirevõimet, see võib ka avarduda.

Mõnutunne on Jumala viis tasuda kire eest inimese või ürituse vastu. Sellepärast annab teise inimese armastamine ja hea tegemine meile mõnusa sisetunde.

Võrratu Jumal, tänu sulle, et me võime tunda naudingut ja pakkuda teistele naudingut.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994