Passioon - 11. märts

Ja kui ma kõik oma vara ära jagaksin
ja kui ma oma ihu annaksin põletada,
aga mul ei oleks armastust,
siis ma ei saavutaks midagi.

1. Korintlastele 3:13

Ükskõik, kui palju me ohverdaksime, mistahes hea eesmärgi – isegi õigluse nimel – kui me teeksime seda ilma armastuseta, „ei saavutaks midagi.“

Võtame paastumise ehk loobumise vaimuliku praktika. Selle mõte ei ole üksnes ohverdamine, vaid millegi jaoks ruumi tegemine. Me võime samastuda Kristuse või maailma vaesusega. Ent me võime loobuda ka lõunatunnist, et palvetada. Füüsilise treeningu põhimõte „pole valu, pole võitu“ on vaimuliku „treeningu“ puhul ümber pööratud: „pole võitu, pole valu.“ Teiste sõnadega, praktikad nagu paastumine on selleks, et pakkuda vaimulikku kasu. See päästab meid vaimulikust masohhismist.

Armastus on selle ainus tasu. Me ei armasta, et võita midagi materiaalset. Me võime hoopis kaotada asju armastuse nimel. Me ei armasta Jumala armastuse võitmiseks, sest see juba kuulub meile. Armastus pole nagu elukindlustus, sest armastus võib nõuda eluga riskimist.

Me armastame, lastes teistel end puudutada, liigutada ja raputada. Kas me võidame juurde õiglust või võidame mõne hinge, me tegutseme armastuses ainult siis, kui me laseme end puudutada, liigutada ja raputada. See annab meile kirge, mille abil saavutame oma elu.

Armastuse Jumal, muuda minu ohver anniks, millest on kõigil rõõmu.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994