Passioon - 08. märts

Vaata, see on mu sulane, kellesse ma olen kiindunud, mu valitu, kellest mu hingel on hea meel.

Jesaja 42:1

Iisrael pidas ennast Jumala sulaseks, kes kuulutab Jahve õiglust kõigile rahvastele. Kirik pidas Jeesust selleks sulaseks, kes kuulutab Jumala riiki, mis ei tunne piire. Need äratundmised olid nii nende kannatuse põhjus kui ka tagajärg. Meiegi kannatame kui geid ja lesbid ning gei- ja lesbikristlased. Meiegi kannatus juhatab meid vaimulikule äratundmisele. Jumal ei ole ainult heteroinimeste Jumal.

Ent Jumal pole ka ainult meie Jumal, vaid kõigi kannatajate Jumal. Eelarvamused meie suhtes võivad aidata meid ära tunda meie endi eelarvamusi. Meie alandamine geivaenulike naljadega võib ergutada meid võtma seisukohta seksistlike ja rassistlike naljade suhtes. Erapoolikus meie suhtes kutsub meid üles võitlema igasuguse diskrimineerimise vastu.

Siiski pole Jumal vaid nende Jumal, kes kannatavad. Jumal on ka nende Jumal, kes rõhuvad, kohut mõistavad, pilkavad ja diskrimineerivad. Jumal ei vabasta meid ainult ohvri rollist, Jumal vabastab meid ka rõhuja rollist.

Vabastagu meie endi kannatus meid põhjustamast kannatusi teistele, et su hing võiks meist rõõmustada ja su õigluse vaim meis elada.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994