Passioon - 06. märts

Kui keegi ütleb: "Mina armastan Jumalat", ja vihkab oma venda, siis ta on valelik, sest kes ei armasta oma venda, keda ta näeb, ei suuda armastada Jumalat, keda ta ei ole näinud.

1. Johannese 4:20

Kergem tundub olevat armastada kedagi, keda sa ei näe, kui venda või õde, kelle nõrkuste ja vigadega sul tuleb iga päev elada. Mõnikord teeme me Jumalast kujuteldava sõbra, kelle iseloomu ja käitumise üle on meil täielik kontroll - oma lemmikjumala. Vendi ja õdesid, nii oma peres kui ka kirikus või maailmas, ei saa me nii kergesti juhtida.

Tegelikult Jumal ei allu meie kontrollile ega mingile inimlikule juhtimisele. Jumal on tingimusteta armastus. Kui me tahame armastada Jumalat, tuleb meil armastada – punkt. Ja keda peale vendade ja õdede on meil armastada? Kui me ei armasta neid, kes on Jumala loodud, kuidas suudame väljendada mingit armastust Jumala vastu?

„Meie armastame, sest Jumal on meid enne armastanud,“ eelneb tänasele salmile Johannese 1. kirjas. Kui me ei tunne armastust õdede ja vendade vastu, pole me vist õigesti tundnud Jumala armastust. Kui me ei otsusta teisi armastada, ei täida me vist õigesti Jumala tahet.

Vahel, Jumal, ma ei näe, mida sina näed teistes inimestes armastusväärset, kuid vahel jälle ei näe ma seda, mida sina näed minus.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994