Passioon - 05. märts

Armastuses ei ole kartust, vaid täiuslik armastus ajab kartuse välja, sest kartuses on karistus, aga kartja ei ole saanud täiuslikuks armastuses.

1. Johannese 4:18

Ahistava intiimsuhte ohver on alati hirmul. Kas vanema-lapse või kallima-kallima puhul - kui on tegemist verbaalse või füüsilise ahistamisega, võib küsida nii, nagu laulab Tina Turner oma kogemusest: „Mis on armastusel sellega pistmist?“

Avaliku ahistava suhte ohvrid on samuti hirmul. Kas pastor-koguduseliige, tööandja-töötaja või politsei-kodanikud – kui tegemist on ahistamisega, võib samuti küsida: „Mis on õiglusel sellega pistmist?“

Ei armastus ega selle ühiskondlik väljendus õiglus ei saa olla ajendatud tohutust ebainimliku kohtlemise hirmust ega haavata saamise või tapmise hirmust.

Paljud meist on Jumalaga ahistavas suhtes. Me ei jõudnud sinna ise. Pühapäevakooliõpetajad, nunnad, preestrid, vanemad ja kaaslased mängisid kõik oma osa, sageli süütult edasi andes seda, mida neile oli õpetatud: hirmu raevutseva, vihase ja karistava Jumala ees.

On igati sünnis, et Jumala võrratu armastus ja õiglus vaikivad, kui me haume armastuseta ja ebaõiglast tegu ning vajame meeleparandust, kui oleme selle teinud. Aga kui me usume, et Jumal on armastus, siis juhib meid pigem see armastus kui hirm.

Me tunnistame üles oma hirmu sinu ees, Jumal. Me usume, et sa armastad meid.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994