Passioon - 03. märts

Kuhu ma võiksin minna su Vaimu eest?
Ja kuhu ma põgeneksin su palge eest?
Kui ma astuksin taevasse,
siis oled sina seal;
kui ma teeksin endale aseme surmavalda,
vaata, sina oled seal!

Psalm 139:7-8

Kui ma saavutan seksuaalse ekstaasi kõrgpunkti, oled sa seal. Kui ma teen oma aseme kappi, oled sa seal. Kui ma teen oma aseme sundkäitumisse, oled sa seal.

Kui ma lähen baari või klubisse, oled sa seal. Kui ma lähen kirikusse või AA koosolekule, oled sa seal. Kui ma jään üksi koju või lähen peole, oled sa seal.

Jumal kohtab meid kõikjal. Jumal on ükskõikne koha, kuid kirglik meie suhtes. Kui inimlik kallim niimoodi käituks, läheksime kohtusse nõudma lähenemiskeeldu. Kuid miski ei suuda takistada Jumalat.

Jumal on meie kõige intiimsem compaňero, hispaania keeles „kaaslane“, mis sõna-sõnalt tähendab inimest, kellega me murrame koos leiba (pan on hispaania keeles „leib“). Jumal on nii intiimne, et heebrea keeles on isegi tänuvormel lausumiseks pärast tualetis käimist.

Temaga pole põhjust häbeneda või piinlikkust tunda valede asjade pärast. Jumal on näinud meid alasti (ta on ju loonud meid alasti!) ja Jumal on näinud meid seksuaalselt erutatult ja rahuldatult ning rahuldamas (ta on ju loonud meid selle võimega!).

Tänu sulle seal olemise eest, Jumal. Aita mind mõista, kusagil pole sellist kohta, kus sa mind ei armasta.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994