Kaeblus - 23. veebruar

Sest minu arvates ei vääri nüüdse ajastu kannatused mainimist tulevase kirkuse kõrval, mida meile ilmutatakse.

Roomlastele 8:18

See on selge tõde neile, kes mäletavad geina või lesbina kapist välja tulemise vaeva. Kui ma nõustan neid, kes on oma tee alguses, meenuvad mulle mu enda sünnivalud. Järgmistes salmides võrreldaksegi kannatust sünnitusvaludes naisega.

Ma mäletan oma kapiukse lävel seismise halvavat hirmu, rõhuvat leina, sügavat kurbust, sihitut viha, füüsilist valu ja vaimulikku õudu. Kaalul oli minu hing. Minu enesekujund. Teiste arvamused. Minu sõbrad. Minu perekond. Minu karjäär. Minu tulevik. Minu Jumal.

Kõik oli kaalul. Siiski hetkel, mil ma astusin üle selle läve, hakkasin hingama kergemalt. Vabadus. Polnud teesklust. Ausus. Tulevikule lahti. Avatuna inimestele ja Jumalale avastasin ma uuesti oma perekonna, sõbrad ja Jumala. Ma kohtasin kallimat ja selle suhte kütkestav piin ning ekstaas olid väärt kogu kannatust.

Kogemus oma eluga riskimisest selleks, et seda päästa annab meile väe, mis on kordumatu. Kapist välja tuleku kogemus ei olnud kõigile dramaatiline, kuid ülejäänutele meenutab see kogemus, et „nüüdse ajastu kannatused ei vääri
mainimist tulevase kirkuse kõrval, mida meile ilmutatakse“.

Kõigi aegade ja eesmärkide Jumal, hoia meil meeles meie praegustes kannatustes sinu tuleviku kirkust.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994