Kaeblus - 22. veebruar

Aga mitte ainult sellest, vaid me kiitleme ka viletsusest, teades, et viletsus toob kannatlikkuse, kannatlikkus läbikatsutuse, läbikatsutus lootuse. Aga lootus ei jäta häbisse, sest Jumala armastus on välja valatud meie südamesse Püha Vaimu läbi, kes meile on antud.

Roomlastele 5:3-5

Meile võib olla vastumeelt seda tunnistada, kuid kannatus on positiivselt vorminud iseloomu paljudel meist. Samas tõdeme, et kannatus on hävitanud teised meie seast enesetapu, väärkohtlemise, sõltuvuse, psüühikahäire või eituse läbi.

Oleks jultumus oma ellujäämist pidada oma saavutuseks. Ja öelda „mitte millegi muu, kui Jumala armu läbi ma püsin,“ tähendaks, et Jumal teistele pole olnud armuline. Parem lihtsalt tänada Jumalat oma ellujäämise eest.

Ja parem on mõelda, mida kannatus on meile teinud, koguni, kuidas kannatusest on saanud meie visadus, meelekindlus ja lootus. Üksi olles me arendasime oma sisemisi jõuallikaid maailmaga toime tulekuks. Kui igaüks näis meid vihkavat, avanesid paljud meist seda enam Jumala armastusele. Kiriku poolt hüljatuna olime vaimulikult sõltumatud ja Vaim muutis meie kannatuse lootuseks, et me läheme oma valust edasi ja väldime teiste kannatusi.

Oma usust õigeks mõistetuna „me kiitleme oma lootusest Sinu kirkusele,“ Jumal! (5:2)

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994