Kaeblus - 22. veebruar

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Aga mitte ainult sellest, vaid me kiitleme ka viletsusest, teades, et viletsus toob kannatlikkuse, kannatlikkus läbikatsutuse, läbikatsutus lootuse. Aga lootus ei jäta häbisse, sest Jumala armastus on välja valatud meie südamesse Püha Vaimu läbi, kes meile on antud.

Roomlastele 5:3-5

Meile võib olla vastumeelt seda tunnistada, kuid kannatus on positiivselt vorminud iseloomu paljudel meist. Samas tõdeme, et kannatus on hävitanud teised meie seast enesetapu, väärkohtlemise, sõltuvuse, psüühikahäire või eituse läbi.

Oleks jultumus oma ellujäämist pidada oma saavutuseks. Ja öelda „mitte millegi muu, kui Jumala armu läbi ma püsin,“ tähendaks, et Jumal teistele pole olnud armuline. Parem lihtsalt tänada Jumalat oma ellujäämise eest.

Ja parem on mõelda, mida kannatus on meile teinud, koguni, kuidas kannatusest on saanud meie visadus, meelekindlus ja lootus. Üksi olles me arendasime oma sisemisi jõuallikaid maailmaga toime tulekuks. Kui igaüks näis meid vihkavat, avanesid paljud meist seda enam Jumala armastusele. Kiriku poolt hüljatuna olime vaimulikult sõltumatud ja Vaim muutis meie kannatuse lootuseks, et me läheme oma valust edasi ja väldime teiste kannatusi.

Oma usust õigeks mõistetuna „me kiitleme oma lootusest Sinu kirkusele,“ Jumal! (5:2)

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994