Kaeblus - 21. veebruar

Meid ahistatakse igati, kuid me ei ole kitsikuses; me oleme nõutud, kuid mitte meeleheitel; meid kiusatakse taga, kuid me pole hüljatud; meid rõhutakse maha, kuid me ei hukku.

1 Korintlastele 4:8-9

Nähes, kuidas tänapäeval on kirikust saanud sageli tagakiusaja, on raske uskuda, et see oli kunagi ise taga kiusatud eluviisi pärast, mida see levitas, „valeõpetuse“ pärast, mida see kuulutas ja selle pärast, millised inimesed sinna kuulusid. 

Üks ülikoolipreester ei tahtnud kord, et nahkmeeste rühm kasutaks tema maja, sest „nad riietusid veidralt.“ Seda ütles mees, kes kandis albat, stoolat ja risti armulaua pühitsemisel!

Mõned kristlased on kohkunud, kui ma jutustan loo ühest lesbist, kes alustas Jumala otsinguid sügava kogemuse tõttu suguühtes, milles tema seksuaalsus sai vaimulikkuse kanaliks.
 
Paljud minu oma kirikus, kes on geide ordineerimise vastu, ütlevad mulle omavahel: „Aga me ordineeriksime sind!“ just nagu minu silmnähtav „normaalsus“ annaks mulle ligipääsu, mida teistele ei anta.
 
Kirik on unustanud oma varajase tagakiusamise. Võib-olla kirik elab seda välja, just nagu väärkoheldud lapsed sageli väärkohtlevad oma lapsi. Ägedat viha kiriku vastu meie kogukonnas pole võimalik adekvaatselt seletada mõistmata, et see on kiriku poolt oma laste vääriti  kohtlemise tulemus.

Jumal Isa ja Ema , tervenda laps meie sees - ahistatud, kuid mitte kitsikuses, taga kiusatud, kuid mitte sinu poolt hüljatud.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994