Kaeblus - 18. veebruar

Mu Jumal, mu Jumal,
miks sa mu maha jätsid?
… Jah, sina oled see,
kes tõi mind välja üsast,
kes kaitses mind mu ema rinnal.

Psalm 22:2, 10

Kuidas võiks Jumal, kes andis meile elu, meid maha jätta? Siiski on paljud meist tundnud selle küsimuse ängistust päeval, mil me hakkasime taipama, et oleme teistest erinevad. Me arvasime, et see on mingi meie oma viga, sest Jumal on hea ja meie ei ole. Me ei söandanud sellest kellelegi rääkida. Nii me kasvasime üles, tundes hirmu oma erinevuse pärast ja kartes, et teised võivad sellest aru saada.
 
Jeesus oli ka erinev. Mitte ehk samas mõttes, mis meie. Kuid piisavalt erinev, et olla pilgatud, põlatud, häbistatud ja maha jäetud, nagu psalmist, keda ta tsiteeris ristil. Jeesus teab, kuidas me üles kasvasime ja milline on meie elu praegu. Ristilt nägi ta oma ema ja võib-olla meenutas aega, mil ta tundis end kindlalt tema rinnal.
 
Kuigi Psalm 22 väljendab kibedat meeleheidet, kõneleb see ka lootusest ja tänust. Kas just seetõttu luges Jeesus selle esimese rea olles ristil (Mt 27:46)? Kindlasti teadis ta psalmi lõppu: „Tulevane sugu teenib teda, Issandast jutustatakse tulevasele põlvele. Nad tulevad ja kuulutavad tema õigust, vastsündivale rahvale jutustades, et tema on seda teinud.“ (22:31-32).
 

Hoia tulevasi lesbisid ja geisid end tundmast sinu poolt maha jäetuna. Lase neil kuulutada vabastust, mille sina meis täide viid.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994