Kaeblus - 17. veebruar

Sest kui te annate inimestele andeks nende eksimused, siis annab ka teie taevane Isa teile andeks, kui te aga ei anna inimestele andeks, siis ei anna ka teie Isa teie eksimusi andeks.

Matteuse 6:14

Ärge mõistke kohut, et teie üle ei mõistetaks kohut.

Matteuse 7:1

Andestus pole miski, mida võib koguda.

Mida rohkem tunnen ma olevat andeks saanud, seda kergem on mul teistele andeks anda. Mida rohkem mind mõistetakse ja mida vähem mind hukka mõistetakse, seda rohkem ma usaldan ja seda vähem ma mõistan hukka.

Geikogukond on täis vääritimõistetuid, kellele pole andeks antud. Ja nii me mõistame hukka ja kadestame oma juhte, kallimaid, võõraid, organisatsioone ja meie oma „hälvikuid“: transvestiite, biseksuaale, transseksuaale ja neid, kel on erilised erootilised huvid. Meie kogukond isegi ei usalda oma usulisi „hälvikuid,“ kes ütlevad, et Jumal armastab lesbisid ja geisid.

Hukkamõist, mida me jagame, saab hukkamõistuks, mis meile osaks saab ja nagu teisigi kuritarvitusi, on ka seda raske peatada. Parim viis on lasta meid armastada kellelgi, kes pakub meile tingimusteta armastust – Jumalal; mõtiskleda Jumala halastusest ja usaldada Jumala usaldust. Siis aga lasta Sõna liikvele.

Lase meid soojendada end sinu andestuses ja kasvada sinu usalduses.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994