Kaeblus - 15. veebruar

Ustav on see sõna ja väärib igati vastuvõtmist, et Kristus Jeesus on tulnud maailma päästma patuseid, kelle seast esimene olen mina.

1. Timoteosele 1:15

Need meist, kes kirikus käivad, on ilmselt kuulnud selle salmi esimest osa armukuulutusena pärast patutunnistuspalvet. Kuid me pole ilmselt kunagi kuulnud vaimulikku lõpuks ütlemas „kelle seast esimene olen mina“! Vaimulikud juhid on sageli tõrksad möönma, et nad patustavad – meie kõrgete, kuid valede ootuste tõttu vaimulikele. Need, keda kirik kutsub pühakuteks, olid sama teravalt teadlikud oma patususest, nagu apostel Paulus kirjutas noorele Timoteosele. Paljud neist olid ka olnud pühaduseteotajad, tagakiusajad ja vägivaldsed inimesed, nagu Paulus ennast kirjeldas. Paljud võitlesid avalikult edasi, hoolimata oma pühendumusest Jumalale.
 
Martin Luther oli perfektsionist, kes ajas oma pihiisa hulluks – kuni ta murdus ja murdis läbi evangeeliumi südamesse: me oleme päästetud armust usu läbi, mitte reeglite järgimise tõttu. Kristus Jeesus tuli päästma patuseid mitte pühakuid.
 
Need, keda me kutsume pühakuteks, on ehk lihtsalt kõige teadlikumad, et nad on sellest saanud kasu.

See sõna on kindel väärt täielikku vastuvõtmist, et Kristus Jeesus tuli maailma mind päästma.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 199
4