Soome piiskopid koostasid juhendi samasooliste paaride eest palvetamiseks

Soome luterliku kiriku piiskoppidekogu kiitis heaks pastoraalse juhendi, mis reguleerib samasooliste paaride eest palvetamist ja muid sellega seonduvaid asjaolusid. Varem kiitis homopaaridele mõeldud palvuste läbiviimise heaks kirikukogu, tehes ühtlasi piiskoppidele ülesandeks koostada sellekohane juhis, vahendab portaal Meie Kirik.

Peapiiskop Kari Mäkineni sõnul on igal Jumala loodud inimesel võõrandamatu inimväärikus ning kiriku töötegijate pastoraalse vastutuse hulka kuulub teiste ärakuulamine ning toeks olemine.

Soome piiskoppide koostatud juhis sisaldab järgmisi punkte:

  • Preester või kiriku töötegija palvetab vabalt või kasutab kiriku palvetraditsiooni kuuluvaid tekste. Palves tänatakse Jumalat Tema andide eest ning palutakse Tema juhatust ja hoidmist. Samuti palutakse, et asjaosalised austaksid üksteist ja otsiksid Jumala tahet. Palvusega seoses võib lugeda Jumala sõna.
  • Palvetada võib asjaosalistega kokkulepitud paigas, kirikuruumi kasutamisel järgitakse kirikuseaduse sätteid.
  • Taolise palvuse puhul ei ole tegemist abieluga võrdsustatud paarisuhte õnnistamisega, mistõttu tuleb hoiduda tõotuste andmisest, sõrmuste vahetamisest jms.
  • Kiriku töötegija ülesannete hulka kuulub iga inimese ärakuulamine ja toetamine. Paarisuhtes olijate eest palvetamine on vabatahtlik ning ei too kaasa kohustusi ei töötegijatele ega kogudustele.
  • Juhendi rakendamise üle piiskopkonnas ja kogudustes valvab piiskop.

 

 

ManusSuurus
Soomeekeelne samasooliste paaride eest palvetamise piiskoplik juhend10.34 KB