Ilmutus - 30. jaanuar

Ma tahan laulda Issandale
oma eluaja
ja mängida oma Jumalale,
niikaua kui ma olen elus.

Olgu mu mõlgutus armas tema meelest;
mina rõõmutsen Issandas.

Psalm 104:33-34

Hiljuti avastasin, et minu kallima pühakirjaks on poplaulud. Pühad kirjad on tekstid, mis kõnelevad meie kogemusest ja meie kogemusele, pakkudes tervikutunnet ja mõtet. Mitte kõik tekstid ei pea olema Piiblist. Kui ta otsustas asuda tööle AIDSi agentuuri Atlantas, oli Annie Lennoxi „Väike lind“ (Little Bird) tema tekst meie kolimiseks. Tema igatsus ära lennata uude linna ja uude ellu sai hääle ja müütilise tähenduse sellest laulust.
 
Selles pole midagi uut. Juudid kogusid oma „lemmikhitid“ Psalmide raamatusse. Need olid laulud, mida lauldi erinevate sündmuste puhul: usulised, kultuurilised, rahvalikud, poliitilised ja isiklikud. Need andsid elule hääle ja mõtte. Need pakkusid ka ülendust, vaimu ülendamist, mida ainult meloodia, rütm ja takt saavad anda.
 
Igaüks, kes on laulnud, mänginud, plaksutanud või tantsinud muusika saatel, kas siis oma südames või oma kehaga, teab, kuidas see vaimustab kiituse kehastumist. Kunagi Texases karismaatilise geikoguduse jumalateenistusel kogesin ma, et kiitus muusikas võib olla ka aeroobiline tegevus!

Õpeta mind laulma ja tantsima sinu kiituseks, Jumal, mitte ainult huulte, vaid ka jalgade ja hingega.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994