Ilmutus - 28. jaanuar

Stefanos aga, täis Püha Vaimu, vaatas ainiti taevasse ja nägi Jumala kirkust ning Jeesust seismas Jumala paremal käel.

Apostlite teod 7:55

Stefanos rõõmustas sellest müstilisest nägemusest, saades esimeseks ristiusu märtriks. Teda süüdistati nagu Jeesustki, et ta tahtis lammutada templi ja muuta kombeid.

Tänaseid lesbi- ja geikristlasi süüdistatakse samuti soovis lammutada kirik ja muuta kombeid. Ja kuigi vähesed meist on surnud oma tunnistuse tõttu („märter“ tuleb kreekakeelsest sõnast „tunnistaja“), on paljud meist andnud oma elu ja elatise Jumala kõikehõlmava kirkuse ja meid kõiki teenima kutsuva elusa Kristuse kuulutamiseks.

Üks usuline fundamentalist nimetas Saulust Stefanose „tapmise heaks kiitjaks.“ Nõnda algas varakristlaste tagakiusamine Sauluse poolt ning ta üksnes ei ajanud neid välja sünagoogidest. Ta võttis ära ka nende õigused ja „pani nad vangi.“ Tuleb tuttav ette?

Teel Damaskusse nägi Saulus ise Jumala kirkust Kristuses. Ajutiselt pimestatuna, just nii nagu ta ajutiselt oli tõrkunud nägemusest, sai käsuõpetuse ja õigeusklikkuse eestvõitlejast Paulus, armu ja kristliku revolutsiooni evangelist.

Me palvetame nende eest, kes meid taga kiusavad, et sinu muutev kirkus võiks paista nende üle nende oma teedel Damaskusse.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994