Ilmutus - 23. jaanuar

Ja kui Mooses astus alla Siinai mäelt ja Moosesel oli tulles käes kaks tunnistuslauda, siis Mooses ise ei teadnudki, et ta palge nahk hiilgas kõneluse tõttu Issandaga.

2. Moosese 34:29

Moosesel oli üks esimesi mäeharja kogemusi, mis on kirja pandud vaimulikus ajaloos, mida me tunneme Piiblina. Igaüks meist, kes on käinud rikastaval retriidil (kristlik laager), teab seda sära, millega me ära tuleme. Retriidid on tegelikult edusammud (inglise keeles: retreat – taganemine). Me tõmbume tagasi mõtisklema, kes me oleme ja kuhu me suundume. Me tõmbume tagasi taastama oma jõuvarusid selleks, mis on tulemas. Me tõmbume tagasi, et teada saada, milline võiks elu olla ilma igapäevaelu kohustuste koormata, ja see võib põhjustada nende kohustuste muutmist meie poolt.
 
Kui ma hakkasin pidama isiklikke retriite, kohandasin ma oma päevakava nii, et oleks aega igapäevasteks „retriitideks“ - oma hommikupalve ajaks. Mul on vaja säilitada tervislikku sära.
 
Moosese kogemus polnud muidugi tavaline retriit. See muutis hiljuti vabanenud orjade kireva valimi rahvaks. See andis neile abinõud, millega nad suutsid vastu pidada ja edeneda: Moosese seaduse, käsulauad. See kutsus neid maale, mida Jumal neile näitas, võimaluste maale. Ja see muutis igaveseks inimkonna ajalugu.
 
Tehku meie ühised mõtisklused koos Jumalaga sedasama.

Lase teistel näha oma jumalikku peegeldust meie nägudes, mäeharja, oru ja tasandiku Jumal.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994