Ilmutus - 21. jaanuar

Tugev ning võimas tuul, mis lõhestas mägesid ja purustas kaljusid, käis Issanda ees. Aga Issandat ei olnud tuules. Ja tuule järel tuli maavärisemine, aga Issandat ei olnud maavärisemises. Ja maavärisemise järel tuli tuli, aga Issandat ei olnud tules. Ja tule järel tuli vaikne, tasane sahin.

1. Kuningate 19:11-12

Jumal pole alati primadonna. Ilmutused või jumaliku kirkuse ilmingud ei tule alati dramaatiliste sündmustega. Prohvet Eelija õppis seda pühal mäel. Jumal ei olnud tormis, maavärisemises ega tules, vaid hoopis „tasases sahinas,“ mille kohta teistes tõlgetes öeldakse ka „leebe vaikuse heli“ ja „vaikne väike hääl.“

Üks HIV-positiivne sõber kirjeldas oma lähima sõbra surma AIDS-i tõttu. „Midagi vaimulikku ei toimunud,“ ütles ta mulle, „ei mingit kardinate sahinat aknal surma ajal. Lihtsalt rühm tema sõpru kohkunult vaatamas, kui nende sõber tegi viimase hingetõmbe.“ Ma vastasin: „Vaimulikkus ei ole Hollywood!“ „Vaimulik“ oli tema ümber kogunenud sõprade armastus. Isegi mu sõbra hirmunud äratundmine, et see oleks võinud olla tema, oli kaastundlik samastumine, vaimuliku sideme märk.

Kõigis oma elu draamades või neile järgnevas võime leida Jumala ligioleku tasases sahinas.

Tuul, maavärin, tuli. Neile järgnevas vaikuses luba mind tunda sinu ligiolekut ja kuulata sinu häält, Jumal.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994