Ilmutus - 16. jaanuar

Ja Issand rääkis Moosesega, öeldes: 

„Ma olen tema täitnud Jumala Vaimuga, tarkuse, mõistuse ja teadmistega ning igasugu tööoskusega, et kujundada kunstipäraseid töid.“

2. Moosese 31:1,3-4

„Teie inimesed on nii loomingulised,“ võib olla mingis mõttes üleolev geikogukonna stereotüüp, kuid mulle meeldib öelda, et ma usun seda tõsi olevat. Samuti on tõsi, et geid ja lesbid võivad olla riietumisel ja kodu kujundamisel sama maitsetud kui kõik teised.

Mu ema rääkis mulle alati, et kujutavatel ja sõnakunstnikel tuleb kannatada. Kui see on nõnda, võibki see põhjustada meie ebaproportsionaalselt laialdast loomingulisust. Esteetiline tunnetus võib võrsuda kapis olemise askeetlikust tundlikkusest – kui elu on piirav, rõhuv ja nüüd ka lühike - tee see nii ilusaks, rõõmsaks ja maitsekaks kui võimalik.

Mida me ei pruugi tähele panna, on asjaolu, et meie loov vaim võib olla jumalik. See on jumalik vastus meie geivastase maailma kaosele. Nii nagu kannatus võib äratada jumalataolise vastuse meie kaastundes, võib see ergutada ka jumalataolist vastust meie loomingulisuses.

See ei tähenda, et kannatus on hea. Pigem on meie vastusel kannatusele sageli suurem vaimulik tähendus, kui me arvame.

Jumalik Vaim, vaimusta mu tööd ja mu mängu ja mu armastust ja mu mõtisklust värskete lähenemisviiside ja kavanditega.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994