Ilmutus - 11. jaanuar

Kas naine unustab oma lapsukese
ega halasta oma ihuvilja peale?
Ja kui nad ka unustaksid,
ei unusta mina sind mitte.

Jesaja 49:15
 
Enne kui tuli „P.C.“ – poliitiline korrektsus – olin ma juba hakanud uskuma, et kujutlus Jumalast Isast, millega mind oli üles kasvatatud, ei vastanud täielikult minu kogemusele Jumalast. Ma hakkasin lugema Issanda palvet, alustades sõnadega „Jumal, meie kõigi Ema ja Isa.“ See avas mind laiemale Jumala mõistmisele.
 
Piibli kirjutajad teadsid seda. Tohutult palju nimesid ja metafoore kasutati osutamaks Jahvele, Jumala heebreakeelsele nimele, mida austuse tõttu kunagi välja ei öeldud. Tänane kirjakoht on üks neist, mis iseloomustab Jahvet kui ema, kelle armastus last oma üsas kandes ja teda rinnaga toites meenutab meile Jumala armastust ja ustavust. Ma usun, et see on enam kui metafoor, armastav ema kehastab jumalikku armastust.
 
On emad ja isad, kes unustavad oma lapsed ja kohtlevad neid halvasti. Mõne vanema eitav reaktsioon homoseksuaalsusele ületab nende muidu positiivse suhtumise gei- ja lesbilastesse. Nende laste palvetamine Jumala kui isa või ema poole võib neid kas võõrutada Jumalast või toimida asendusena äraolevale, kaugele või julmale vanemale. Piibel kinnitab meile, et meil on alati Jumal Isa, kes ootab meid koju ja Jumal Ema, kes hoiab meid oma süles.

Jumal Ema ja Isa, hoia mind mu hirmus. Hoia mind tervena ja soojas. Anna mulle suud ja tee mind paremaks.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994